Škola varenia

Teoretické a praktické edukačné centrum so školou varenia

Projekt:

Projekt školy varenia vznikol s cieľom podporovať kultúru plnohodnotného stravovania a zdravého komunitného života bratislavskej spoločnosti prostredníctvom organizovania kurzov varenia a workshopov venovaných zdravej a vyváženej strave, zameraných na osvetu, vzdelávanie a integráciu. Z pozície ambasádoriek Food Revolution Foundation Jamieho Olivera chceme v Jeminé škole varenia edukovať širokú verejnosť ohľadom zdravého stravovania a zároveň rozvíjať kulinárske zručností našich kurzistov.

Kurzy varenia:
Naše kurzy sú výrazne rozšírené o teoretickú časť tak, aby ponúkali komplexný pohľad na poctivú a kvalitnú stravu. Chceme, aby boli kurzy integračné, budete mať možnosť zoznámiť sa s potravinami, ktoré boli kedysi bežne využívané a tiež sa dozviete, akú pridanú hodnotu môže mať stravovanie na stav ľudského organizmu. V našej škole varenia však myslíme na všetkých, a to nielen na ženy, ktoré sa takýchto aktivít zúčastňujú častejšie než muži. Pripravené sú aj čisto chlapské kurzy, kde sa muži budú učiť variť od základov. Ponúkame aj pohľad nutrogenomika na to, ako naše telo funguje na pozadí z chemického hľadiska, taktiež predstavíme rozličné pohľady odborníkov ale aj vášnivých kuchárov amatérov na problématiku stravovania a varenia. Nebudú chýbať ani hravé a kreatívne kurzy venované rodinám s deťmi. Ponuku priebežne rozširujeme a dopĺňame o nové koncepty. Stačí nás pravidelne sledovať. Sledujte ROZVRH.

Suroviny:
Rozmanitosť bude spočívať aj v použitých surovinách. Budeme variť aj z kvalitného farmárskeho mäsa, ale aj vegetariánske jedlá, či jedlá pre tých, ktorí trpia potravinovými intoleranciami, alergiami a rôznymi zdravotnými problémami. Usilujeme sa o návrat spat k tradičným poctivým, kvalitným a chutným potravinám. Pokiaľ to bude možné, budeme variť z lokálnych a farmárskych surovín.

Kde nás nájdete: Námestie SNP 25, Stará Tržnica, 811 01 Bratislava, Foursquare

Organizátor: občianske združenie Jem iné

Čo ponúkame:

 • Kurzy varenia a workshopy určené pre verejnosť, v ponuke budú postupne pribúdať aj lekcie pre deti a rodiny s deťmi, kurzy čisto pre chlapov, ale aj rôzne tématické kurzy vedené či už odborníkmi, vášnivými kuchármi amatérmi ako aj marginalizovanými skupinami. Viac info ohľadom aktuálnych kurzov nájdete v sekcii Podujatia.
 • kurzy varenia podľa vašich predstáv, pre uzavreté skupiny ľudí / strava pre batoľatá, deti v predškolskom veku, či alergikov
 • Organizácia teambuildingov a firemných akcií
 • Pop-up store a showroom gastro značiek
 • Prenájom priestorov na vlastné akcie
 • Darčekové poukážky

Čo je našim cieľom:

 • Varenie zamerané na osvetu v oblasti kvalitného stravovania, nové trendy a lokálne suroviny
 • Chceme v ľuďoch oživiť záujem o zdravé jedlo
 • Spolupráca s odborníkmi v oblasti výživy
 • Snaha o vytvorenie neformálnej vzdelávacej inštitúcie, ktorej cieľom je osveta, rozvoj a uchovávanie pozitívneho postoja k vareniu ako takému, vo všetkých svojich podobách.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať tu: skolavarenia@jemine.eu
Katarína Kopúnová, manažér školy varenia Jeminé
tel. č: +421 904 959 061

15 názorov na “Škola varenia

  1. Aneta z Jem iné Autor

   Dobrý deň Nina, cena kurzov je 25, 35, 45 a 49 EUR na osobu v závislosti od typu kurzu. Všetky informácie o kurzoch a cenách nájdete v našom rozvrhu.

 1. Vanda

  Dobry den, chcela by som sa spytat , ako to funguje v pripade, ze kurz mam uz zaplateny ale nemozem sa ho zucastnit zo zdravotnycg dovodov…budu mi peniaze vratené?
  Ďakujem za odpoveď

 2. Jana Hrachova

  Dobry den Aneta,

  rada by som sa informovala v suvislosti s prenajmom kuchynskych priestorov.
  Planujeme vlastny teambuilding pre cca 25 osob.

  Mozete mi prosim pripravit cenovu ponuku iba za prenajom priestoru na 3-4 hodiny.

  Vopred Vam dakujem.

  S pozdravom

  Jana
  0907 678 556

  1. Aneta Autor

   Dobrý deň Janka, Váš odkaz odovdzám spolu s emailovou adresou priamo kolegyni Katke na skolavarenia@jemine.eu, ktorá Vám želanú cenovú ponuku zašle. Budeme ešte od Vás potrebovať info ohľadom predpokladaného dátumu a času prenájmu (stačí zaslať emailom). Prajem krásny deň, S pozdravom, A.

 3. Eva Lučanová

  Príjemný deň,

  chcela by som chodiť na Kurz varenia pre Začiatočníkov po 3.3, varenie potrebujem pre moju prácu. Rada by som vedela dátum a cenu.

  Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.

  Lučanová

 4. Linda

  Dobry den prajem,chcela by som sa zucastnit kurzu pre zaciatocnikov.Chcela by som sa informovat ohladom terminov a ceny kurzu. Dakujem za odpoved a prajem pekny den :)

 5. Daniel

  Dobrý deň, som muz ktory v kuchyni doteraz zvladol maximalne brokolicovu polievku alebo francuzske zemiaky. Rad by som sa zucastnil kurzu pre zaciatocnikov a naucil sa konecne vari od zakladov. Prosim o blizsie info k takemuto kurzu. Ďakujem
  0915 701 714

 6. Katarína

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať o konkrétnych kurzoch, ktoré ponúkate. Viem, že máte s kurzami pravdepodobne „letné prázdniny“, ale neviem na stránke nájsť vôbec žiadne informácie o kurzoch. Možno zle hľadám. Rada by som vedieť, aké konkrétne kurzy ponúkate, približne kedy, z čoho je na výber a pod. Mám záujem darovať kurz ako darček. Ďakujem za odpoveď.

  1. Aneta Autor

   Dobrý deň prajem p. Katarína,
   Ďakujeme za Vašu správu, viac informácií o našich kurzoch nájdete na podstránke http://www.jemine.eu/skola-varenia/ a rozpis na jednotlivé kurzy na podstránke http://www.jemine.eu/podujatia/ – ako ste však sama poznamenali, v lete máme prázdniny, no v septembri sme tu späť. Prosím, ak máte medzičasom záujem o zakúpenie darčekového poukazu a bližšie informácie ohľadom pripravovaných kurzov, kontaktujte moju kolegyňu Katarínu Kopúnovú emailom na skolavarenia@jemine.eu určite Vám rada zodpovie Vaše otázky :) S pozdravom, Anetta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *